Třetí šestinedělí

Narodila se nám Brambůrka!

A já v tom zase plavu🙈. Myslela jsem si, že třetí šestinedělí bude pohodička. Víte jak, už mám ty zkušenosti.

Ale když jsem dneska v jednu ráno s čelovkou hledala v dílně v bedně s věcma po klukách lahvičku na umělé mlíko, protože prsa stále nenalitý a Brambůrka zoufalá, abych pak zjistila, že stejně nemám kojeneckou vodu ani mlíko, a uvědomila si, že je to samozřejmě úplně blbej postup, na kterej nechci najíždět, pak jsem v té dílně zakopla o bedny a natáhla se jak široká tak dlouhá do pilin na zemi a odřela si koleno, a nakonec brečela sedíc v těch pilinách při vzpomínce na porod, musela jsem si přiznat že v tom plavu stejně jako poprvé a podruhé.

Jako vždy tedy lítám v hormonálním koktejlu, kdy jsem minutu absolutně šťastná při pohledu na ten malý zázrak a o minutu později už brečím, protože mě zas přepadne myšlenka “co když to poseru?”.

Jako vždy už nevím, co a jak s novorozencem. Je to vtipný, jak rychle tohle člověk zapomene. Je to jen dva roky a čtvrt, co se narodil Tygr, ale já už zase nevím skoro nic. Posiluje to ještě to, že mám poprvé holčičku (to přebalování je TAK složitý!).

Jako vždy mě všechno bolí. Porod ani napotřetí nebyl žádná dávačka. Naopak byl celkem náročný a nějakou dobu bude trvat, než to zpracuju. A zavinování dělohy napotřetí? Mno, na začátku jsem měla pocit, že z té bolesti omdlím, pak se mi chtělo už jen zvracet, teď už je to naštěstí lepší. A největším překvapením bylo, že to bolí i mimo kojení.

Jako vždy úzkostlivě sleduju miminko a v noci se budím při každém jejím kvíknutí. Protože co kdyby něco.

Takže se snažím být na sebe hodná. Že je to třetí šestinedělí přece neznamená že to budu dávat levou zadní a že nepotřebuju pomoc.

Nedávno na mě vyskočil tenhle hezký obrázek. Dneska jsem si na něj vzpomněla a sdílím.

P.S. Pro kojící maniaky: Nebojte, prsa už jsou ok, mlíko je, Brambůrka spoKojená, nepřikrmovaná. Já jen prostě zapomněla na to, že první dvě noci po porodu jsou náročné, a zpanikařila, že je něco blbě.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *