Svatby s dětmi

Včera pozdě v noci jsme se vrátili z poslední letošní svatby. Tento rok byla svatební sezóna opravdu intenzivní. Byli jsme na pěti svatbách a já bych ráda na tomto místě vyzdvihla všechny ty rodiče, kteří stejně jako my, na svatby jeli, přestože mají doma jedno, dvě nebo dokonce tři malé děti, vzali je s sebou a přežili

Naše letošní svatební sezóna začala už v dubnu svatbou, kde jsme byli bez dětí. Těžká pohoda. Pak jsem zvyšovali obtížnost přes organizaci svatby u nás doma měsíc před termínem porodu (organizoval Pracovitej, s klukama mi pomáhala moje máma), svatbu se dvěma klukama dva týdny před porodem, svatbu s měsíčním miminkem, ale bez kluků, až po včerejší svatbu se všema dětma, kterou jsme zakončili šestinedělí (ten závěr byl epický a obsahoval ještě ve dvě ráno řvoucího Tygra asi podesáté tu noc vzbuzeného, ve čtyři ráno řvoucí Brambůrku a v sedm budíček).

A já na každé té svatbě (i když jsem zrovna neměla děti) koukám na ty rodiče, co tam krotí divou zvěř (obzvláště v kostele, svatby venku s krátkým obřadem jsou v tomhle pohodový), a vždycky mám pocit, že by si zasloužili metál. Nebo aspoň zmínit ve svatební řeči, že jo. Něco jako: “Děkujeme našim rodičům, protože bez nich bychom tady nebyli, děkujeme svědkům za pomoc s organizací…a děkujeme všem našim kamarádům, co za námi přijeli i s malými dětmi, a budou se celou dobu svatby snažit, aby to tady jejich děti nezdemolovali, budou je hlídat, aby se neutopili v přilehlém rybníce/potoce/bazéně, budou kontrolovat, aby děti nesežraly dekorace, nerozbily talíře, budou jíst svatební oběd s dítětem na klíně nebo v náručí ve spěchu, budou bránit dětem, aby neopatlali svatební dort dřív než ho nevěsta s ženichem rozkrojí, zajistí, aby děti nezničily hudební nástroje kapele, večer si užijí brutálně přetažené děti nadopované cukrem a ráno budou brzy vstávat”.

A protože samozřejmě vím, že ty svatby jsou o ženichovi a nevěstě a že my tam vlajeme za našimi dětmi je náš problém, říkala jsem si, že to zmíním aspoň tady, když na svatbách dělám jakože nic.

Děkuji všem, co nás letos pozvali na svou svatbu. Užili jsme si každou z nich a všechny byly krásné. A do manželství hlavně trpělivost, jak píšu do všech svatebních přání.

Na fotce kluci vyfešákovaní na včerejší svatbu. Košile skončily totálně zapatlané melounem a dalším jídlem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *