Podzim a nemoci

A je tady podzim. Listí začalo opadávat, teploty klesly, venku se snažíme chytat poslední letní paprsky slunce. Kromě toho přišlo i období rýmiček.

My letos začali ve velkém. Rovnou zánětem středního ucha u nejmladšího člena naší rodiny. Brambůrce se o víkendu objevila rýma, pak jí z jednoho ucha začalo téct nějak moc mazu a nakonec i krev. Naštěstí jsme šli hned v pondělí na kontrolu po šestinedělí. Pediatrička si toho hned všimla a hnala nás na ORL. A tam se podezření na zánět potvrdil. Takže od včerejška má Brambůrka antibiotika, má dostávat nurofen na bolest a probiotika (všechno to plive, takže trvá tak tři pokusy než do ní dostanu aspoň poloviční dávku toho, co by měla dostat). K tomu neustále odsávám její nos, stříkáme do nosu mořskou vodu, nosím v šátku. Přidejte si běžnou péči v souvislosti s bolestmi bříška (kakání nad umyvadlem, masáže bříška, rozbalování, polohování na břicho…), kojení a přebalování a je vám jasné, že jsem teď poměrně dost zaměstnaná jen tou jednou malou nešťastnou osobou (kluci to naštěstí zatím berou dobře a soucitně sestřičku hladí). Nemluvě o tom, že na dnešní noc jsem spala asi dvě hodiny a zbytek noci dělala vše výše uvedené nebo se snažila uspat miminko, které neustále hystericky plakalo.

Ale pořád to není nic oproti tomu, když si nemoc předají postupně všechny děti (aby člověk mohl trčet aspoň tři týdny doma) a v průběhu to chytne i maminka. To je pak to pravé peklo být v noci s miminkem vzhůru a u toho mít horečku. Takže jsem přidala vitamínu C, saunování a modlím se za svou imunitu 🙏

Vám všem, co to čtete, přeju klidnější začátek podzimu. Ideálně bez nemocí, ať si ještě můžete užít vycházky, dokud se dá jít ven jen v tenké bundě. Protože brzo začne peklo zvané “oblíkání pěti vrtstev všem dětem, průběžné čůrací potřeby, kojení a přebalování někdy mezi druhou a třetí vrstvou a po odchodu z domu zjištění, že vy na sobě máte jen bundu a je vám mega kosa, protože kdo by myslel na sebe, když oblíká tři děti, že”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *