Jak se pro mě výpravy do města staly velkým stresem

Dnes odpoledne jsem se vypravila do města, po šesti dnech, během kterých se toho změnilo tolik.

Když jsem vyjížděla, měla jsem celkem dobrou náladu, ale hned na kraji vesnice jsem potkala sanitku. Sanitku s řidičem v tom speciálním bílém obleku. Okamžitě jsem si vzpomněla na seriál Černobyl a otřásla jsem se strachem.

Chystala jsem se celou cestu psychicky na to, že budu jedinej exot v roušce, ale víte co? Naše malé městečko mě příjemně překvapilo. Hned na prvním místě, kde jsem byla, v místě, kde se vyzvedávají online objednávky jídla, měli roušky nebo respirátory všichni. Dokonce u výdeje objednávek bylo jasně napsáno, že pokud nemá člověk zakrytá ústa a nos, nesmí dovnitř. Nasadila jsem tedy poprvé roušku a popojela autem k výdeji. Nákup jsem platila kartou, nervozitou jsem popletla pin a musela se dotýkat terminálu ještě jednou. Nasedla jsem do auta a celá jsem se třásla. Dezinfekčního gelu jsem si kydla do ruky mnohem víc, než bylo třeba, takže mi všude vytekl.

Pak jsem jela ještě pro pár zbylých věcí do supermarketu. Tam už nějací lidi bez roušek byli, ale zhruba 70 % lidí mělo něco přes obličej. Ať už respirátory, jednorázové roušky, doma šité roušky různých vzorů nebo šály a šátky. Včetně všech prodavaček! Nakupovala jsem opět nervozní a nakoupila toho asi tak třikrát víc, než jsem měla v plánu. U pokladny si těsně za mnou stoupla paní s holým obličejem a musím říct, že mě to dost znervóznilo.

Každopádně jsem to přežila a snad byla dostatečně opatrná. Uf, snad tenokrát nesežereme všechno tak rychle, a do města budu muset nejdřív za dva týdny.

Vpodvečer jsem si pak užívala první letošní opékání buřtů vedle našeho domu. Bylo to krásné a na pár chvil jsem zapomněla, co se to všude kolem děje.

Děkuju za zdraví, děkuju za rodinu, děkuju za to, že nás osud nakonec odvál z Prahy o pár let dříve než bylo v plánu. Poslední týden život na tomhle konci světa oceňuju ještě mnohem víc než kdy jindy. ❤️

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *